Салон оптики:
(095) 320 98 89
Медичний центр:
(050) 735 33 55 (095) 320 98 89 (viber)
Адреса:
м. Херсон, пр. Ушакова 26/2 (пл. Свободи, 2)
Добрий зір - добре життя
Графік роботи:
Пн-Пт:09:00 - 15:00
Сб:09:00 - 15:00
Нд:Вихідний
0
0
Записатися до лікаря-офтальмолога
error
Введіть номер телефону

Підбір контактних лінз

Для більшості людей з порушенням зору м'які контактні лінзи стали порятунком не тільки в естетичному плані, але і в багатьох інших. Плюси контактних лінз можна перераховувати довго, але очевидні - в них можна займатися спортом або вести активний спосіб життя, не носити постійно окуляри, додаткові зручності під час відпусток або урочистостей.

Що ж необхідно знати про м'яких лінзах і як правильно підбирати їх?

М'які контактні лінзи без сумнівів є надійним і якісним методом корекції зору і підходять для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму і пресбіопії. Світова популярність і затребуваність серед користувачів такого методу корекції легко пояснюється. Зручність, комфорт, свобода дій.

Але, як і у будь-якого товару, у м'яких контактних лінз є мінуси: недовговічність, алергічні реакції, спосіб догляду, можливість інфікування очей при неправильному догляді за лінзами, значна витрата коштів в порівняння з коригуючими окулярами, відсутність лінз малих і великих показників ступеня астигматизму.

З чого виготовляються м'які контактні лінзи?

Існує кілька основних матеріалів, з яких виготовляються м'які лінзи. Вони бувають гідрогелеві, силікон-гідрогелеві і гіпер-гелеві. Так само існують види матеріалів, наприклад, силікон-гідрогель Senofilcon A, гідрогель Polymacon або гіпер-гель Nesofilcon A.

Які види оптичних властивостей м'яких контактних лінз?

М'які контактні лінзи можуть бути: сферичними, торичними, мультифокальними та асферичними. Крім цього, вони бувають кольорові, з діоптріями або без.

Підбір м'яких контактних лінз

Будь-який підбір оптичної продукції, чи це окуляри, чи м'які контактні лінзи, завжди індивідуальний, ця продукція підбирається виключно під клієнта. При підборі контактних лінз в обов'язковому порядку проводиться обстеження зору, де визначається його гострота. Тільки після цього проводиться процес визначення типу лінз, який підходить клієнту. Якщо у пацієнта вже є рецепт, в такому випадку контактні лінзи підбираються по ньому. Проводиться обов'язкове навчання як користуватись контактними лінзами: як одягати і знімати лінзи, інструктаж по догляду за лінзами. Під час примірки лінз лікар оцінює, наскільки добре лінзи «сидять» на оці. Чи не відчуває пацієнт печіння або іншу неприємну реакцію на сторонній предмет.

Між одяганням і зняттям лінз повинно пройти не менше 4 годин для остаточного рішення щодо того, чи підходять лінзи пацієнтові, чи ні.

Бувають випадки, коли серед великого асортименту лінз неможливо підібрати відповідні лінзи. Найчастіше це буває через індивідуальну будову ока, занадто великі  або дуже маленькі діоптрії або через високий показник ступеня астигматизму. В даному випадку рекомендується все ж вдатися до корекції зору окулярами.

Не варто переконувати себе, що з іншими діоптріями вам теж буде добре видно. Неправильний підбір продукції може призвести до дискомфорту, головного болю або погіршенню зору.

Правила догляду за контактними лінзами

Найголовніше у використанні контактних лінз - догляд за ними. Недбале відношення може призвести до інфекцій та алергії. Це не стосується одноденних контактних лінз, тому що вони не потребують догляду. Такі лінзи надягають один раз, а потім утилізують. Всі інші лінзи потребують якісної обробки та очищення в кінці дня.

  • Перед одяганням лінзи насамперед треба вимити руки та витерти їх рушником

  • Щоб дістати лінзу з контейнера або блістера, треба використовувати спеціальний пінцет

  • Однією рукою відтягнути нижню повіку вниз і опустити лінзу на око

  • Закрити очі і кілька разів покліпати, щоб лінза стала на своє місце.

Кінець дня

  • Ретельно вимити руки та витерти їх рушником

  • Для зручності зняття лінзи можна закапати очі зволожуючими краплями

  • Однією рукою відсунути нижню повіку і за допомогою маніпулятора або пальців стягнути лінзу в куточок ока

  • Після зняття лінзи з ока її треба ретельно очистити спеціальним розчином. При цьому пальцем іншої руки бажано виконувати кругові рухи по поверхні лінзи для того, щоб прибрати всі жирові і пилові відкладення, які могли зібратися за день на поверхні лінзи

Завдяки правильному догляду за лінзою можна підвищити термін її експлуатації і запобігти неприємним наслідкам у вигляді інфекцій та алергій.

Висновки

Від того, наскільки правильно офтальмолог проведе обстеження і підбере відповідні контактні лінзи, залежить якість вашого зору і здоров'я ваших очей. 

Обов'язково дотримуйтеся всіх рекомендацій вашого лікаря. Це допоможе зберегти здоров'я ваших очей.